Jaki sportowy samochód warto wynająć?

W czerwonym kabriolecie z potężnym silnikiem zwrócimy na siebie uwagę każdego przechodnia. Nietuzinkowy wygląd, agresywne rysy i głośny ryk silnika to charakterystyczne cechy wozów sportowych, o których marzy każdy entuzjasta tego rodzaju aut. Jednak nie zawsze stać nas na taki samochód wart niekiedy małą fortunę, a te starsze - choć klimatyczne modele, są często studnią bez dna, gdyż koszt ich utrzymania i napraw przewyższa niejednokrotnie samą wartość rynkową auta. Doskonałą alternatywą jest w tym przypadku wynajem samochodu sportowego, by móc choć raz poczuć się w nim jak prawdziwy król szosy.

Dlaczego warto wynająć auto?

Wypożyczalnie dają nam możliwość wynajęcia samochodu swoich marzeń na dzień lub dłuższy okres - wedle indywidualnych potrzeb. Nietuzinkowy model auta warto wynająć na specjalne okazje, takie jak wieczór panieński i kawalerski lub ślub, aczkolwiek możliwe jest także wypożyczenie samochodu wyższej klasy na przykład na miesiąc. Musimy jednak wiedzieć, że wynajem sportowego pojazdu na taki okres nie jest tanim rozwiązaniem i trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami (np. wpłatą kaucji, która zabezpieczy wypożyczalnie w przypadku uszkodzenia pojazdu). Jeśli jednak kwota nie gra roli, to pozostaje tylko wybór konkretnego modelu sportowego auta.

Na jaki samochód się zdecydować?

Sportowe samochody nie są rodzinnym vanem, którym udamy się na wycieczkę. Zasadniczo w takich autach nie przewieziemy więcej niż jednego pasażera, bo nawet jeśli pojazd wyposażony jest w tylną kanapę, to nie sprzyja ona komfortowemu podróżowaniu dodatkowych osób. Samochody sportowe nie są wyposażone w pojemny bagażnik, dlatego nie jest to auto, w którym zmieścimy wiele bagaży. Niewielka torba sportowa czy kilka toreb z zakupami, skutecznie wypełnią całe dostępne miejsce. Trzeba się również liczyć z głośną pracą, co przy słabym wyciszeniu wnętrza i przy dłuższej trasie może okazać się męczące. Niskie zawieszenie połączone z realiami na polskich drogach i zbyt wysokimi krawężnikami, może w tym przypadku nie być atutem i urokiem tego typu aut. Ponadto - w porównaniu ze spalaniem małych aut miejskich - z takim samochodem na stacjach benzynowych trzeba będzie zostawić fortunę.

Wypożyczalnia samochodów sportowych

Jednak zaokrąglone, opływowe rysy, sportowy spojler, warkot silnika i to wbijające w fotel przyspieszenie - to pozytywne cechy tego rodzaju auta, które są w stanie wynagrodzić wszystko. Samochody sportowe są nietypowe, ciężko znaleźć dwa podobne modele, a to potęguje chęć wyróżnienia się.

Sama kwestia wyboru konkretnego modelu jest mocno indywidualna. Miłośnicy motoryzacji z pewnością skuszą się na modele, które niedawno opuściły linie produkcyjną. Chociaż i w tym gronie znajdą się osoby, które z chęcią przetrą kurz z karoserii Ferrari F40 czy Lamborghini Diablo.

Wypożyczalnie oferują szeroki wybór samochodów sportowych - wliczając w to nawet najbardziej nietypowe modele. Najważniejsze jest sprecyzowanie swoich oczekiwań i określenie, jak będzie służył nam samochód - czy znaczenie ma ilość koni mechanicznych pod maską, czy sam komfort podróżowania samochodem tego typu. Miłośnicy "cyferek" i rajdowych doznań na sportowych torach, które dostarczają dawki adrenaliny, powinni rozważyć wybór auta o większym silniku i mocy. Randka z wymarzoną dziewczyną? Warto zadbać o samochód w drapieżnym kolorze i o wygodnych oraz dobrze wyprofilowanych fotelach. Przed planowanym wynajmem warto udać się do wypożyczalni i sprawdzić dostępną ofertę samochodów sportowych, z których z pewnością znajdziemy ten jedyny wart wynajmu - nawet za sporą cenę.