Nissan GT-R - nowoczesny supersamochód

Każdy kierowca marzy o nowoczesnym, estetycznym pojeździe, który mógłby rozwijać wielkie prędkości, choćby i tak się z nich nie korzystało. Większość współczesnych ludzi chciałaby też pojazdu, który wykorzystuje imponujące, współczesne technologie - a zatem który jest wytworem na miarę naszych czasów! Nissan GT-R jest właśnie taki - nowoczesny, szybki i piękny. Został zakwalifikowany do wyjątkowej grupy supersamochodów. Teraz taki pojazd możesz mieć i Ty!

Nissan GT-R, czyli supersamochód

Mianem "supersamochodów" określa się specjalne, niezwykle szybkie pojazdy sportowe, które mogą osiągnąć nawet imponującą prędkość przeszło 300 km/h. Wszystko dzięki ich unikalnej konstrukcji oraz mocnemu silnikowi. Takie supersamochody cechują się opływowym, aerodynamicznym designem, a Nissan GT-R należy właśnie do ich grupy. Jest to nowoczesny pojazd, który najlepiej sprawdza się na suchej nawierzchni, jednak w przeciwieństwie do wielu innych supersamochodów jest na tyle uniwersalny, że można bez problemu korzystać z niego na co dzień - także i w zimie.

Co wyróżnia Nissana GT-R?

Nissan GT-R posiada wiele nowoczesnych dodatków, które sprawiają, że korzysta się z niego jeszcze wygodniej! Przede wszystkim za niezwykłymi możliwościami przyspieszenia idą także ulepszenia w zakresie bezpieczeństwa. Ten model wyposażony jest między innymi w dwustopniowe poduszki z przodu oraz czujniki na pasach bezpieczeństwa i specjalny czujnik klasyfikacji pasażera. Co więcej, inteligentny system jest w stanie rozpoznać powagę sytuacji i napełnia poduszki powietrzne z taką szybkością, jaka jest w danym przypadku najbardziej wskazana.

Sportowy Nissan

To jednak nie koniec zabezpieczeń! Auto posiada jeszcze boczne i kurtynowe poduszki powietrzne, które potrafią przemieszczać się razem ze zmieniającą się pozycją kierowcy czy pasażera. Głowa osoby siedzącej chroniona jest zaś poduszkami kurtynowymi, zamontowanymi w dachu. Za bezpieczną jazdę odpowiada także specjalny system stabilności i przyczepności - napęd na 4 koła, system VDC, system kontroli ciśnienia w oponach, zaawansowana nawigacja, a dodatkowo między innymi kamera cofania, zainstalowana z tyłu pojazdu. Dzięki niej ten trudny dla wielu osób manewr będzie łatwiejszy do wykonania. Kamera oferuje także wygodny widok w zakresie 180°, dzięki któremu kierowca jeszcze lepiej zapanuje nad sytuacją.

Nowoczesne urządzenia

Nissan GT-R jest naszpikowany nowoczesnymi urządzeniami, które sprawiają, że prowadzenie pojazdu jest jeszcze wygodniejsze. Nic dziwnego, że tak wiele osób marzy o zakupie podobnego wozu! Na tle innych rozwiązań wyróżnia się przede wszystkim wielofunkcyjny wyświetlacz - specjalny, 8-calowy ekran dotykowy, wyposażony w 5 spersonalizowanych ekranów. Dzięki temu wszystko można z łatwością dopasować do preferencji konkretnego użytkownika. W ten sposób możliwe jest też kontrolowanie wszystkich wartości, które danego kierowcę najbardziej interesują - na przykład przebytej odległości.

Oczywiście, to jeszcze nie wszystko! Podróż można sobie bowiem uprzyjemniać muzyką, a twórcy opisywanego pojazdu wyjątkowo przyłożyli się do zaprojektowania w nim nowoczesnego nagłośnienia. Redukcja szumów, wzmocnienie dźwięku silnika, niższy poziom hałasu w kabinie, jak również zaprojektowany specjalnie dla Nissana GT-R 11-głośnikowy system audio marki Bose - wszystko to dodatki, które naprawdę robią różnicę. Auto wyposażone jest w dwa subwoofery, umieszczone między tylnymi fotelami i wykorzystujące bagażnik jako gigantyczną obudowę modułu basowego. To ciekawe rozwiązanie, które nie tylko świetnie brzmi, ale i znakomicie wygląda.