Ranking - rodzinne kombi za 20-25 tys. zł

Dobry i pakowny samochód kombi to marzenie wielu rodzin. Niestety takie auta są zazwyczaj drogie. Co jeśli mamy tylko 20-2 tysięcy złotych, a potrzebujemy wytrzymałego i mocnego samochodu? Oto najlepsze samochody kombi, które równie dobrze można nazywać małymi ciężarówkami.

Proponowane modele znajdują się w podobnym pułapie cenowym, ale jeśli chodzi o ich właściwości i rozmiary to mamy już dużo różnic. Przed zakupem warto także zastanowić się na jakim silniku nam zależy. Czy lepszym wyborem będzie diesel czy może benzyniak.

10 miejsce - Hyundai i30 I CW - lata produkcji 2008-12

Hyundai i30 oferuje swoim nabywcom 415 litrowy kufer, który nie należy do największych, ale w większości przypadków jest wystarczający. Niestety przy komplecie pasażerów wygoda jest przeciętna, gdyż w tym samochodzie znajdziemy najmniej miejsca na długość ze wszystkich prezentowanych modeli. Tylne kanapy za to świetnie nadają się do przewożenia wysokich pasażerów, gdyż znajduje się tam mnóstwo miejsca nad głowami.

9 miejsce - Volvo V50 - lata produkcji 2004-12

Volvo powstało na bazie Forda Focusa II. W samochodzie tym nie znajdziemy zbyt wiele miejsca na bagaż, ale za to inwestując 20-25 tys. złotych mamy możliwość zakupu auta z końcówki produkcji z bardzo dobrym silnikiem. Do wyboru mamy zarówno oszczędne benzyniaki 1.6 i diesle 2.0, jak i mocne benzynowe pięciocylindrowe jednostki. Volvo zaskakuje także pod względem długości po rozłożeniu kanapy. Niestety z wygodą jest już różnie, bo auto oferuje najmniejszą szerokość zarówno z przodu i z tyłu, najmniej miejsca z tyłu na nogi, a także niską wysokość z tyłu.

8 miejsce - Ford Focus III Kombi - lata produkcji 2010-14

Ford Focus ma jeden wielki problem. Benzynowe silniki zamontowane w tym modelu nie należą do najlepszych. Dużo lepiej zdecydować się na diesle 1.6 TDCi, które w odmianie 8V są bardzo dobrze oceniane przez klientów. Niestety auto jest dość krótkie i po rozłożeniu kanapy otrzymujemy najmniejszą długość kufra. Wygoda i wysokość stoją za to na dość wysokim poziomie.

7 miejsce - Chevrolet Cruze SW - lata produkcji 2012-16

Ze względu na to, że Chevrolet wycofał się z polskiego rynku, ceny na niego są bardzo atrakcyjne. Mimo to nie powinno być większych problemów z naprawą samochodu, gdyż bazuje on na częściach Opla. Z tego tez powodu parametry przewozowe zbliżone są do tych, które oferuje nam niemiecki producent. Auto to typowy średniak, ale jeśli polujemy na w miarę nowe pojazdy to warto o nim pomyśleć.

6 miejsce - Opel Astra IV Kombi - lata produkcji 2010-15

Opel Astra to trwałe i wytrzymałe samochody z bardzo dobrymi silnikami. Szczególnie warto zainwestować w benzyniaki 1.4 T i 1.6 oraz fiatowski diesel 2.0. Podobnie jak Chevrolet, Opel jest dobrym, ale nie najlepszym wyborem.

Samochód rodzinny

5 miejsce - Volkswagen Golf VI Variant - lata produkcji 2009-13

Golf posiada znakomity silnik diesla 1.6 TDI. Przy zakupie należy jednak uważać, gdyż na rynku dominują auta po firmach, a te jak wiadomo mogą być różnej jakości. Volkswagen jest ładny i wygodny, czego chcieć więcej.

4 miejsce - Renault Megane III Grandtour - lata produkcji 2009-16

Renault Megane III wygląda bardzo atrakcyjnie, a w dodatku nie ma już tak dużych problemów z jakością jak poprzedni model. Wybierając Renault najlepiej skupić się na silnikach benzynowych lub dieslach 1.6 i 2.0.

3 miejsce - Kia cee'd SW I - lata produkcji 2007-12

Za 20 tysięcy dostaniemy nowszą wersję Kia cee1d, produkowaną po 2009 roku, która jest dopracowana i bardzo dobra. Samochód jest przestronny, oszczędny i bardzo wygodny.

2 miejsce - Peugeot 308 I Kombi - lata produkcji 2008-15

Peugeot 308 jest wyjątkowo pakowny, a do tego tani w utrzymaniu i bardzo wytrzymały. Decydując się na Peugeota powinniśmy skupić się głównie na silnikach diesla, gdyż benzyniaki są dość awaryjne.

1 miejsce - Skoda Octavia II Combi - lata produkcji 2005-13

Octavia oferuje nam największy bagażnik spośród wszystkich wymienionych modeli, a także dużą wygodą i jakością wykonania. Mimo, że jest to jedno z najstarszych prezentowanych aut, to większość modeli jest bardzo dobrze zachowanych.