Mercedes AMG C63 - auto sportowe na miarę naszych czasów

Mercedes AMG zmienił nie tylko swój wygląd, ale również został znacząco ulepszony pod względem zastosowanych w nim technologii. Dzięki temu, w znacznym stopniu poprawiła się jego dynamika jazdy. Samochód ten został wyposażony w silnik V8 oraz kierowanie mocy na tylne koła. Do tego dostępny jest w każdej odmianie (cabrio, coupe, sedan i kombi).

Odmieniony wygląd

Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na całkowicie nowy grill. Ma on pionowe żebra, a zmieniony kształt wlotów powietrza w zderzaku z przodu, dodatkowo poszerza auto optycznie. Testowane w tunelu aerodynamicznym koła również są wyjątkowe. Dzięki specjalnemu układowi ramion oraz kształtowi krawędzi, opływ powietrza wokół samochodu jest zdecydowanie lepszy. Nowe są także końcówki układu wydechowego oraz dyfuzor.To co najbardziej rzuca się w oczy w nowych modelach klasy C to dodatkowe matrycowe reflektory. Niektórzy twierdzą, iż nie poprawiają one wyglądu samochodu, ale na pewno poprawiają wrażenia z nocnej jazdy nim. 

Ulepszone wnętrze

Nowe mercedesy to także nowe tapicerki i dekory. Jeśli zależy nam na bardziej ekskluzywnym wyglądzie wnętrza, możemy zdecydować się na elementy z drewna o otwartych porach.

Dodatkowo, dostajemy także sportowe fotele AMG Performance z poduszkami pneumatycznymi. Pompują się one na zakrętach, dzięki czemu nasze ciało nie zmienia swojej pozycji. Co więcej, są one również wyposażone w trzystopniową wentylację.Analogowe zegary za kierownicą to już klasyk w tych autach klasy C, jednak nowoczesne rozwiązania również znajdują w nich swoje miejsce. Użytkownik może bowiem zażyczyć sobie wirtualnego kokpitu, którego ekran ma przekątną wynoszącą 12,3 cala. Jest on połączony z ekranem systemu Command Online. Co więcej, znajdują się one pod jedną taflą szkła. Do ich obsługi używamy płytek dotykowych na kierownicy.Oprócz wspomnianych płytek, kierownica ma również inaczej ułożone przyciski, ale wciąż doskonale leży w dłoniach.

Sportowy Mercedes

Dostosuj swój samochód do swoich potrzeb

Mercedes-AMG C63 po przeprowadzonym liftingu, można jeszcze bardziej spersonalizować. Jakie opcje są godne naszej uwagi? Samochód posiada nowe tryby jazdy. Nowością jest opcja Slippery, na śliskie nawierzchnie, która ogranicza moc samochodu i spłaszcza krzywą momentu obrotowego. Dzięki temu, jazda tym niezwykle mocnym autem w deszczu albo śniegu, stanie się znacznie bezpieczniejsza.Kolejnym udogodnieniem jest elektromechaniczna szpera z tyłu, wspomagana przez układ ESP. Możliwe jest zatem zarządzanie zarówno wektorowaniem momentu na tylnej osi, jak i trybem pracy ESP.

Do wyboru mamy cztery programy AMG DYNAMIC Select. Tak samo jak w przypadku wyścigowych samochodów treningowych, tak i w tych samochodach posiadamy 9-stopniową regulację systemu ESP. Korzystając z poziomu 1, otrzymujemy spore rezerwy bezpieczeństwa, przez co poślizg tylnych kół jest znacząco ograniczony. Natomiast poziom 9 pozwala Ci w pełni decydować o tym co zrobisz z tym mechanicznym potworem. Co więcej, ustawienia te zmienia się z poziomu kierownicy. Jeśli chodzi o ustawienia, możemy także wybrać siłę tłumienia amortyzatorów. Kierowca możemy wybierać z trzech trybów: Comfort, Sport oraz Sport+.

Oczywiście, znaczna część wspomnianych ustawień jest przypisana do poszczególnych trybów, jakich używamy. Istnieje jednak również tryb individual, w którym jesteśmy w stanie stworzyć ustawienie w pełni dopasowane do nas samych.

Samochód niemal doskonały

Tak naprawdę, samochód Mercedes-AMG C63 jeszcze przed wprowadzonymi zmianami był niemal idealny. Kiedy przeszedł już wspomniany lifting, oprócz wszystkich swoich zalet, zyskał kolejną, niezwykle istotną. Samochód ten może być perfekcyjnie dopasowany do potrzeb kierowcy w dowolnym momencie.