Wynajem samochodu na wakacje i ferie

Coraz częściej i chętniej w czasie urlopów wakacyjnych lub przerw zimowych decydujemy się na wynajem samochodu. Powodów takiej decyzji jest co najmniej kilka, a do najważniejszych z nich należy bezpieczeństwo, wygoda i komfort podróżowania – zwłaszcza podczas długich tras.

Samochodem na urlop

Ferie zimowe lub wakacyjna przerwa i długie urlopy to najlepszy czas, by zaplanować wyjazd dla całej rodziny. Przede wszystkim dla własnego komfortu najczęściej wybieranym środkiem transportu jest samochód – zwłaszcza jeśli podróżujemy z dziećmi. Jadąc samochodem na urlop możemy zabrać więcej rzeczy, które będą przydatne podczas wakacyjnych wojaży, a ponadto autem dojechać można do wielu miejsc, do których nie da się bezpośrednio dotrzeć podróżując na przykład pociągiem. Walizki z ubraniami i najpotrzebniejszymi środkami pielęgnacji, torba z ulubionym jedzeniem, do tego wózek dziecięcy – własne auto, które służy nam podczas codziennych, krótkich tras okazuje się stanowczo za małe na taką wycieczkę. Wynajem samochodu na wakacje to w tym przypadku wygodne i ekonomiczne rozwiązanie.

Dlaczego warto wynająć samochód?

Duże, wygodne auto - wynajem samochodu na ferie i wakacje to coraz częstsze rozwiązanie, bo nie każdy z nas dysponuje odpowiednio dużym autem, by zmieściła się do niego cała rodzina wraz z bagażami. Ponadto podróż samochodem do miejsca docelowego trwa od kilku do nawet kilkunastu godzin, dlatego odpowiednio komfortowe warunki jazdy są niezbędne.

Bezpieczeństwo podróżowania – wyjazd na wczasy z rodziną wymaga podróży nie tylko dużym, ale i bezpiecznym autem, a nie ma co się oszukiwać, że naszych własnych samochodów używanych na krótkich trasach nie zawsze możemy być pewni. Nawet kilkuletnie auto, którym odwozimy dzieci do szkoły i sami nim dojeżdżamy do pracy, może nie być tak sprawdzone, jak to wynajęte, które poddawane jest częstym przeglądom i niezbędnym serwisom. Niejednokrotnie takie pojazdy są nowsze i mają zdecydowanie niższy przebieg, a ponadto posiadają sprawdzone i dedykowane na porę roku opony oraz komplet ubezpieczeń, których często nie ma nasze własne auto. Podczas dalekich podróży wynajęty samochód może okazać się bezpieczniejszy i lepiej sprawdzony.

Jak wynająć samochód na wakacje

Jakość i komfort – większe auto zdecydowanie poprawia wygodę jazdy, ale podczas wojaży – zwłaszcza po trudnych trasach – warto wynająć samochód na ferie lub wakacje z napędem na cztery koła, co znacznie podniesie jakość, wygodę i bezpieczeństwo tej wyprawy.

Pewność za kółkiem – nie każdy posiadacz prawa jazdy czuje się pewnie za kierownicą podczas długich podróży w odległe rejony. Wynajem samochodu w mieście docelowym jest także świetnym rozwiązaniem, bo wtedy nie trzeba nim przemierzać wielu kilometrów z miejsca zamieszkanie. Taki sposób sprawdza się zwłaszcza podczas podróży zagranicznych, bo największy dystans wraz z rodziną można pokonać lecąc samolotem, a już na miejscu zwiedzać miasta podróżując wynajętym samochodem.

Eko podejście do podróżowania – nie każdy ma i nie każdy chce mieć samochód, często ze względów ekonomicznych i ekologicznych. Na co dzień taniej wychodzi podróżowanie środkami komunikacji, rowerem lub piechotą – wszystko zależy od dystansu, jaki trzeba pokonać. Dojazd samochodem na krótkich odległościach jest kompletnie nierentowny i w takich przypadkach posiadanie własnego auta nie jest konieczne, bo opłacanie samochodu, który stoi przez większość czasu na miejscu parkingowym jest mało ekonomiczne. A z drugiej strony – jeżdżenie autem kilku kilometrów dziennie, by auto nie stało bezczynnie, nie jest ekologiczne i rozsądne już w i tak mocno zakorkowanych miastach. Brak własnego środka transportu nie wyklucza dalekich podróży z rodziną podczas ferii i wakacji – samochód można po prostu wynająć, co na pewno będzie bardziej opłacalne niż kupno własnego auta tylko z powodu tej okazji.

Wynajem samochodu na wakacyjny wyjazd to w wielu przypadkach zdecydowanie lepsze i ekonomiczniejsze rozwiązanie. Sam wynajem auta nie jest aż tak dużym wydatkiem (zaczyna się od kilkudziesięciu złotych na dobę), jeśli koszty te porówna się z kwotą, jaką trzeba by wydać na środki komunikacji lub kompleksowy przegląd techniczny i ubezpieczenia swojego własnego auta. Ponadto wynajmując samochód niejednokrotnie możemy spodziewać się pojazdu zdecydowanie lepszego, większego, bezpieczniejszego i wyposażonego w napędy, którymi nie dysponuje nasze własne auto. Dlatego w wielu sytuacjach wynajem samochodu na wakacje i ferie jest bardziej opłacalny.