Audi R8 - nowoczesny i elegancki

Sportowe auta są w tej chwili bardzo chętnie kupowane, jeśli tylko ktoś może sobie na ich zakup pozwolić. To nowoczesne pojazdy, które nie tylko wyróżniają się ciekawym designem, ale i posiadają liczne dodatki ułatwiające jazdę oraz rozwijają nieprawdopodobne szybkości. Supersamochody potrafią z łatwością przekroczyć 300 km/h i właśnie do ich grona zalicza się wyjątkowy Audi R8.

Jest to pojazd nie tylko zaprojektowany z największą precyzją, ale i świetnie pasujący do współczesnych czasów, pełen nowych technologii. Co warto wiedzieć na jego temat?

Audi R8 - kilka słów wstępu

Audi R8 to najmocniejszy supersamochód z Niemiec, który zalicza się do aut luksusowych i sportowych. Początkowo był to pojazd wykorzystywany w wyścigach 24-godzinnych, z czym wiąże się niezwykła szybkość pojazdu. Jego design został zaprojektowany z myślą o rozwijaniu prędkości, dlatego ma opływowy kształt. Jest to auto zaprojektowane i zbudowane od podstaw, przeznaczone dla kierowcy i pasażera, które już od kilku lat mogą nabyć nie tylko fani prędkich przejażdżek, ale i zwykli obywatele spragnieni luksusu.

Audi R8 - czym się wyróżnia?

Pojazd posiada kilka cech charakterystycznych, które odróżniają go od innych modeli tej marki. Przede wszystkim jest to silnik, który w przedstawionym modelu ulokowany został centralnie. Jest to pierwszy taki sportowy Audi, jaki trafił na rynek. Silnik umiejscowiono między fotelami a tylną osią i napędem na 4 koła. To model, który z uwagi na swój wygląd prezentuje się lekko, smukło - jest przecież stworzony do szybkiej jazdy. Jednak jego masa jest imponująca - to aż 1,6 tony. Wszystko za sprawą licznych udogodnień, jakie w nim zamontowano, a jakie mają czynić podróżowanie nim o wiele przyjemniejszym i wygodniejszym.

Sportowe Audi R8

Masa pojazdu i tak jest mniejsza niż powinna - twórcy zdecydowali się bowiem na ciekawy zabieg, który pozwolił na zmniejszenie jego ciężaru. Mianowicie nadwozie zostało oparte na aluminiowej konstrukcji. Najważniejszą częścią pojazdu jest oczywiście silnik. Od początku produkcji oferowana jest jednostka napędowa V8 o pojemności 4,2 l, która rozwija moc 420 KM. W tej wersji jednak silnik posiada między innymi zmieniony układ smarowania, jak również układ wydechowy. Oczywiście, są to zmiany na lepsze!

Audi R8 - nowoczesne dodatki

Pojazd jest bardzo nowoczesny - świetnie pasujący do współczesnych czasów. W związku z tym zamontowano w nim liczne udogodnienia dla podróżujących. To dwumiejscowe coupé wyposażone w skrzynię manualną lub zautomatyzowaną R-tronic, jak też między innymi w elektroniczny układ stabilizacji firmy Bosch, w którego skład wchodzą systemy ABS, EBD, ASR, EDS i dwustopniowe poduszki powietrzne. Jest to nie tylko pojazd atrakcyjny i nowoczesny, lecz także bezpieczny. Kierowanie wspomaga również ekran LCD, umieszczony na konsoli środowej. Do pojazdu można też dokupić pasujący system audio.

Audi R8 - dla estetów

Audi R8 jest pojazdem dopieszczonym w każdym szczególe. Można podziwiać jego wygląd, jak również wybrać wersję, która najbardziej odpowiada wymaganiom konkretnego kierowcy. Warto bowiem wiedzieć, że zainteresowani mogą zdecydować się na przykład na skórę w kokpicie, albo wybrać Alcantara czy wyższej jakości wykładzinę podłogową. Nie bez wpływu na wygląd jest także umieszczenie silnika pod szklaną pokrywą, dzięki czemu widać go z zewnątrz. Niewątpliwym minusem tego modelu jest z pewnością dosyć niewygodne wsiadanie, jednak kiedy już człowiek znajdzie się wewnątrz, może cieszyć się ciasnym, ale gustownym i komfortowo rozplanowanym wnętrzem.