BMW M luksus na który możesz sobie pozwolić

BMW to jedyna i niepowtarzalna marka, której motto brzmi “człowiek jest najważniejszy”. Takie postawienie sprawy w świecie samochodów napawa optymizmem. Już na samym początku możemy być pewni o swoje bezpieczeństwo i komfort. Ponadto jest to firma zatrudnia około 125 000 zaangażowanych pracowników na całym świecie, którzy dbają o 100-procentowe zadowolenie klientów z zakupu.

Nie bez powodu członek zarządu BMW AG ds. handlowych w 1972 roku powiedział: “Firma jest jak człowiek. Jeżeli uprawia sport, to ma kondycję, jest pełen entuzjazmu i wydajny”. Marka BMW od wielu lat silnie skupia się na dostarczaniu wysokiej jakości, luksusowych samochodów sportowych.

BMW M power - wyprodukowany z myślą o miłośnikach sportu

Samochodów jest wiele, jednak nie każdy cieszy się tak fantastyczną renomą i klasą samą w sobie, jak seria BMW M. Amatorów motoryzacji BMW M power przyprawia o dreszcze, podwyższając tętno niejednemu mężczyźnie. Na początku swojej drogi, sportowe samochody marki BMW były na tyle chętnie kupowane, iż zachwiane były możliwości produkcyjne. Mimo dużego popytu, firma nie była w stanie wykorzystać nadarzającej się okazji. Mimo to w 1972 roku stworzona została specjalna grupa, która jest świetnie obyta w temacie aut wyścigów. I tak na czele tej grupy stanął Jochen Neerpasch z firmy Porsche, który nie dość, że przysłużył się swoimi umiejętnościami, to dodatkowo naturalnie sprowadził ze sobą całe grono specjalistów. Poczynając od Chrisa Amona, Toine Hezemansa przez Bietera Qestera na Achimie Warmboldzie kończąc. Na przestrzeni lat, ulepszając krok po kroku wszystkie pojawiające się mankamenty i trudności, powstało jedyne auto w swoim rodzaju - BMW M power.

BMW M pakiet

BMW M3 - wyścigowe auto turystyczne do zadań specjalnych

Rok 1986 zarysował się pod znakiem wielkiego debiutu M3. Stało się to w momencie, kiedy BMW straciło tak wysokie zainteresowanie Formułą 1. Wtedy postawiono na wyścigi samochodów turystycznych. Jak nietrudno się domyślić auto odniosło wiele sukcesów - na przykład w 1987 roku na podium stanął Włoch Roberto Ravaglia. Jednak to nie koniec osiągnięć, BMW M3 zyskał również dwa razy tytuł mistrza Europy oraz dwukrotnie Niemiec. Wszystko razem wzięte dało niepowtarzalny sukces firmy i samochodu czyniąc go najlepszym wyścigowym samochodem turystycznym.

BMW M3 - dane techniczne i cena

Jak na swoje parametry przystało auto jest świetną propozycją dla miłośników sportu. O sukcesie BMW M3 przewyższyły jego dane techniczne. Pojemność auta wynosi 3999 cm sześciennych. Zużycie paliwa to niecałe 13 litrów na 100 km. Jeśli chodzi o jego przyspieszenie to wynosi ona od 4,8 do 5,3 sekund do momentu osiągnięcia znacznej prędkości. Z kolei pojemność bagażnika, w zależności od wybranego modelu, może się różnić od 210 do 450 litr. Jaki jest koszt zakupu BMW M3? Cena wynosi około 206 800 zł brutto, natomiast jej ostateczna wysokość zależy od ilości i rodzaju dodatków.

BMW M3 to luksusowy samochód, którego wygodą, szybkością i designem cieszyć się będzie każdy kierowca. Zrób sobie tę przyjemność i choć raz usiądź za kierownicą BMW, a zakochasz się od pierwszego wejrzenia.