Maserati GranTurismo Range

Maserati GranTourismo to samochód, który całkowicie uosabia najlepszy włoski styl. Elegancki, piękny, o rajdowym charakterze gwarantującym dreszczyk niezapomnianych emocji. Poznaj go, żeby przekonać się, co znaczy nowoczesny, włoski samochód.

Nowe modele GranTurismo

Pojawienie się na rynku motoryzacyjnym GranTurismo Sport oraz GranTurismo MC to gratka dla wielbicieli adrenaliny. Oba modele charakteryzuje znane u tej marki piękno. Maserati otwiera też gamę całkowicie nowych rozwiązań i możliwości, które tylko czekają, aż je odkryjesz.

GranTurismo - pierwsze wrażenie

Pierwszym, co przyciąga wzrok w modelu GranTurismo to przeprojektowany przód, z całkiem nową, nieprezentowaną dotąd maskownicą. Pierwsze skrzypce gra tu oczywiście charakterystyczny trójząb Maserati, uzupełniony czerwonymi detalami. A co zmienia się w wersji Sport? Przede wszystkim reflektory - to wykończone z dbałością o każdy szczegół Bi-Xenonowe światła z praktycznym systemem Adaptive Light Control, znacznie zwiększającym komfort jazdy. Nie brakuje też odwołań do tradycji - marka Maserati może poszczycić się ponad stuletnią tradycją! Wyraźne nawiązania znajdziesz w profilu bocznym nowego samochodu, przypominającym znany Tipo 60/62 "Birdcage". Podobieństwo ujawnia się pod postacią trzech otworów wentylacyjnych oraz trójkątnych słupków, opatrzonych logo Saetta.

Piękno, które przyciąga

Gdy opadną już emocje związane z pierwszym wrażeniem, przyjrzyj się masce - lekka, wykonana z włókna węglowego, została zaprojektowana tak, by najlepiej oddać dynamikę modelu GranTurismo MC. Dwa wloty wentylacyjne o sporej wielkości nawiązują do MC Trofeo, utrzymując ciągłość stylistyczną.

Włoski samochód sportowy

Magia bezpieczeństwa i komfortu

Marka Maserati, choć od wielu lat oferuje emocje i niezapomniane wrażenia, dba też o bezpieczeństwo. Model GranTurismo został wyposażony w spojler przedni i boczne, które maksymalizują siłę docisku przy dużej prędkości jazdy, a także chłodzą hamulce, utrzymując je w stałej gotowości.

Bezpieczeństwo zwiększa też system MSP (Maserati Stability Program), wykorzystujący liczne czujniki do monitorowania na bieżąco stanu jazdy. Ten unikatowy program kontroluje jednocześnie wszystkie pozostałe systemy bezpieczeństwa i wydajności. Opracowany podczas testów w naprawdę ekstremalnych warunkach, czuwa nad przyczepnością i torem jazdy. GranTurismo to także doskonała wygoda - system Easy Entry sprawia, że tylne siedzenia są łatwo dostępne, a w środku pojazdu nigdy nie brakuje miejsca. Same fotele posiadają między innymi uchwyty na kubki, system wentylacji, centralne podłokietniki.

Wnętrze pełne komfortu

Zachwyt budzi także wnętrze kabiny nowego modelu. Przednie, sportowe siedzenia posiadają wygodne zagłówki z włókna węglowego. Wnętrze samochodu doskonale współgra z jego zewnętrzną linią, tworząc idealne warunki do szybkiej i długiej jazdy. Do rozkoszowania się wygodą zachęcają pokrycia z Alcantry, skóry Poltrona Frau™ oraz wykończenia Eco Chrome lub Dark Chrome. Na nowo zaprojektowano także zegar i elementy deski.

Silnik - serce Maserati

Wszystkie modele GranTurismo są wyposażone w silnik V8 o pojemność 4,7 litra. Moment obrotowy wynosi 520 Nm i osiąga aż 7,500 obrotów na minutę. Wszystko to daje 460 koni mechanicznych i piękny, niezapomniany dźwięk włoskiego V8, którego żaden wielbiciel motoryzacji nie może pomylić z innym.