Czy Lexus NX jest autem klasy premium?

Samochody klasy premium muszą wyróżniać się eleganckim designem, komfortowymi rozwiązaniami oraz zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Nie każda marka jest w stanie stworzyć taki samochód, tym bardziej, że segment tego typu aut jest wyjątkowo wąski. Czy zatem japoński producent i jego Lexus NX ma szansę na dostanie się do tej grupy?

Lexus w klasie premium

Początek zmagań marki Toyota o wejście do elitarnego grona samochodów luksusowych to koniec lat osiemdziesiątych. To właśnie w roku 1989, Toyota pokazała światu dużą limuzynę o doskonale rozpoznawanym także obecnie, oznaczeniu LS. To był strzał w dziesiątkę, a model zyskał ogromne uznanie, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Nie zmieniła tego mała wpadka, która zresztą została naprawiona w niespotykany sposób. Akcja serwisowa limuzyn Toyota , obejmowała odbiór pojazdu spod domu klienta, jego naprawę i zwrot umytego oraz zatankowanego samochodu. Nie trzeba chyba dodawać, że taka obsługa spodobała się wszystkim klientom, którzy zaufali tej marce.

Wizerunek marki

Samochody reprezentujące klasę premium, to w dużej mierze przede wszystkim dużych rozmiarów limuzyny. Nie dziwi zatem fakt, że Toyota rozpoczęła swoje starania o wejście do tego segmentu, właśnie modelem LS400. Każda marka, której marzy się podbój tego wąskiego grona klientów, szukających aut luksusowych, musi jednak ciągle potwierdzać swój wysoki poziom. Przykłady pokazują, że jest to możliwe, a Lexus jest zdecydowaniem marką, która od samego początku udowadnia światu, iż wie co to znaczy premium. Biorąc zatem pod uwagę to, że wizerunek marki, ale także przyświecająca jej ideologia są ważnymi czynnikami, decydującymi o jej wejściu do segmentu premium, Lexus zdecydowanie ma na to szansę.

Wnętrze lexusa

Nieskazitelny i oryginalny wygląd

Produkty klasy premium muszą cechować się pewnym wyrafinowaniem, dlatego wygląd samochodu jest w tym przypadku bardzo ważny. Lexus wyróżnia się już na pierwszy rzut oka swoim dość agresywnym, ale wciąż bardzo eleganckim wyglądem. Posiada on charakterystyczną dla marki linię, ale jego sylwetka jest też lekka i przy tym pełna dynamizmu. Stylistyka Lexusów zmieniała się, zawsze jednak na lepsze, pokazując konkurencji, że jest w stanie perfekcyjnie łączyć w sobie klasę z przyjazną sylwetką. W tej kategorii, Lexus NX zdecydowanie pokazuje, iż przynależy do klasy premium.Komfortowe i przyjazne wnętrze

Wnętrze auta powinno sprawiać, że z radością będziemy do niego wracać, nawet gdy czeka nas bardzo długa podróż. Zwłaszcza samochody w klasie premium, muszą wykorzystywać najlepszej jakości materiały i dbać o komfort wszystkich podróżujących, poprzez wykorzystanie odpowiednich rozwiązań.Producenci Lexusa doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego skóra pokrywająca elementy wnętrza auta jest bardzo solidna, a aluminium nie zostało zamienione na plastik. Nikt nie szedł w tym przypadku na łatwiznę, szukając oszczędności i materiałów zastępczych. Przebywanie we wnętrzu modelu NX jest po prostu przyjemne, aż nie chce się z niego wychodzić. I taki właśnie powinien być samochód należący dla klasy premium.

Lexus NX - premium czy jeszcze nie?

Po zapoznaniu się z tymi wszystkimi informacjami, pozostaje zatem odpowiedzieć sobie na pytanie - czy Lexus NX może zostać uznany za samochód z segmentu aut premium? Fantastyczny design, elegancka i jednocześnie oryginalna sylwetka, luksusowe wnętrze oraz pełen komfort podróżowania nim, sprawiają, że odpowiedź może być tylko jednak. NX 300 z pewnością jest samochodem klasy premium, który spełni oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.