Luksusowe BMW Seria 8 Cabrio

Jeśli masz ochotę zaznać nieco luksusu, podczas podróży w samochodzie z otwieranym dachem, BMW ma dla Ciebie idealną ofertę. Nowa Seria 8 Cabrio nie tylko zachwyca fantastycznym designem, ale także zapewnia dynamiczną i przyjemną jazdę, jak przystało na samochód sportowy.Standardowa wersja tego modelu jest w kolorze czarny, do wyboru mamy jednak również antracyt ze srebrnym połyskiem.

Samochód, jak to BMW, prezentuje się niezwykle elegancko, również z szerokim, sportowym tyłem. Sam dach, jest napędzany elektrycznie i działa nie tylko sprawnie, ale też wyjątkowo cicho. Jak można się domyślić, nie można mieć też żadnych zarzutów co wyglądu wnętrza samochodu oraz komfortu jaki zapewnia podróżującym.

Już od marca 2019 roku będzie można nabyć jeden z wariantów BMW Seria 8 Cabrio. Użytkownicy mają do wyboru wersję M850i xDrive Cabrio, wyposażoną w silnik V8 o mocy 390 kW/530 KM, lub też wersję 840d xDrive Cabrio z sześciocylindrowym rzędowym silnikiem wysokoprężnym, dysponującym mocą 235 kW/320 KM. Dodatkowo, obydwa warianty posiadają inteligentny napęd na cztery koła oraz sportową skrzynię biegów Steptronic z 8 biegami.BMW Seria 8 Cabrio jest samochodem bezpiecznym. Posiada on sztywne konstrukcje układu jezdnego oraz karoserii, jak również odpowiednie wzmocnienia podłogi. Dla zwiększenia bezpieczeństwa, ten model BMW został też wyposażony w wzmocnione ramy przedniej szyby oraz znajdujące się za tylnymi fotelami, pałąki antykapotażowe.

Wyposażenie standardowe w obydwóch wersjach obejmuje opony mieszane oraz aktywny układ kierowniczy. W modelu M850i xDRive Cabrio w standardzie znajdziemy też sportowy mechanizm różnicowy M z elektroniczną szperą na tylnej osi, który jest jedynie opcją w 840d xDrive Cabrio. Stabilizacja przechyłów bocznych również jest opcjonalna dla wersji M850i xDrive Cabrio. Wyposażenie standardowe to też diody reflektorowe adaptacyjne oraz diody lampowe tylne, ale opcjonalnie możemy wybrać światła laserowe BMW. Zdecydowanie warto się także przyjrzeć ofercie pakietów sportowych do obydwu wersji pojazdu.W standardzie użytkownicy otrzymują też z tyłu samochodu wiatrochron, a jako opcję podgrzewane zagłówki foteli z przodu. Siedzenia z tyłu są składane, a bagażnik ma pojemność 350 litrów. Opcjonalnie można się także zdecydować na takie udogodnienia jak: - system telefoniczny + bezprzewodowe ładowanie- kluczyk BMW z wyświetlaczem- Diamond Surround Sound System Bowers & Wilkins- pakiet ogrzewania komfortowego- aktywna wentylacja foteli- automatyczne domykanie drzwi- szklane aplikacje.

Wyposażenie BMW Cabrio

Standardowe wyposażenie samochodów obejmuje także niezwykle dużą liczbą najróżniejszych i najnowocześniejszych systemów wspomagających kierowcę. Choć oczywiście opcjonalnie, za dodatkową opłatą, mamy ich do wyboru jeszcze więcej.To jednak nie wszystkie rarytasy. BMW oferuje nam bowiem swój najnowszy system operacyjny BMW 7.0, który ma mnóstwo udogodnień. Szybko i sprawnie możemy zmieniać wszelkie ustawienia i funkcje za pomocą ekranu dotykowego, kontrolera iDrive, ale także przycisków na kierownicy oraz funkcji sterowania głosowego.Nowe BMW Seria 8 Cabrio w liczbach

Dane techniczne - BMW M850i xDrive Cabrio:– silnik: benzynowy V8;

– pojemność: 4395 cm3;

– moc: 390 kW/ 530 KM przy 5500-6000 obr./min.;

– maks. moment obrotowy: 750 Nm przy 1800-4600 obr./min.;

– przyspieszenie "do setki": 3,9 sek.;

– max prędkość: 250 km/h;

– zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 10,0- 9,9 l/100 km;

– emisja CO2 w cyklu mieszanym: 229- 225 g/km;

– 8-stopniowa skrzynia Steptronic.

Dane techniczne - BMW 840d xDrive Cabrio:– silnik: 6-cylindrowy rzędowy silnik wysokoprężny;

– pojemność: 2993 cm3;

– moc: 235 kW / 320 KM przy 4400 obr./min.;

– maks. moment obrotowy: 680 Nm przy 1750- 2250 obr./min.;

– przyspieszenie "do setki": 5,2 sek.;

– max prędkość: 250 km/h;

– zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 6,3- 5,9 l/100 km;

– emisja CO2 w cyklu mieszanym: 165- 155 g/km;

– 8-stopniowa skrzynia Steptronic.