Dobre auto rodzinne z napędem 4x4 - Ranking

Są trwałe, mają siedem do dziesięciu lat, są pojemne, a dzięki napędowi 4x4 świetnie sobie radzą na powierzchni śliskiej. Poniżej dziesięć samochodów średniej klasy w przedziale cenowym trzydzieści do czterdziestu tysięcy.

Na pewno samochód bezpieczny, którym można się wybrać w góry nie musi być SUV-em. Osoby, którym nie zależy na tym aby być modnym, poleca się samochody średniej klasy z napędem na dwie osie.

1/11 Volvo V70 III - produkowany w latach 2007 - 2015

Volvo V70 AWD jest naprawdę interesującą propozycją. Dosyć trudno jest kupić w cenie trzydziestu pięciu tysięcy do czterdziestu tysięcy złotych podwyższone XC70. Jednak niezłe V70 AWD kupimy. Ten model miał benzynowe wersje, które są z napędem 4x4 występują one jednak bardzo rzadko. Optymalną wersją jest wersja o mocy 185 KM. Wersja ta ma świetny stosunek spalania do osiągów.

2/11 Suzuku Kizashi - produkowany w latach 2009 - 2016

Nie od dzisiaj wiadomo, że Kizashi nie zdobyło rynku. Jako używane auto ma jednak dosyć atrakcyjne ceny. Nie taka duża jest oferta 4X4. Kizashi to jednak tylko nadwozie sedan. Całość tak naprawdę nie przekonuje nas podczas jazdy. Dziwne jest działanie CVT. Mimo to całość jest bardzo wytrzymała i nie sprawia większych kłopotów. Należy jednak wspomnieć że nie ma dużo zwolenników tego modelu, a ceny są raczej wysokie.

3/11 Alfa Romeo 159 Q4 - produkowany w latach 2005 - 2010

Jest to jeden z tańszych sposobów na to, aby zakupić interesujące auto średniej klasy z napędem 4na4. W Alfie tak samo jak w Audi został zastosowany mechanizm centralny różnicowy. W wypadku tejże Alby Romeo nie warto liczyć na wnętrze przestronne, ponieważ piękny design ma jednak swoją cenę. Za to wersje Q4 mają naprawdę świetne wyposażenie. Musimy zdawać sobie sprawę, że pochodzą z importu.

4/11 BMW serii 3 xDrive (E90) - produkowany w latach 2005 - 2012.

BMW tak naprawdę od kilkunastu lat odpowiada za tak zwany napęd xDrive. W E90 pracuje jego dosyć nowoczesna wersja. W niej wielotarczowe sprzęgło sterowane jest zaawansowaną elektroniką. W warunkach optymalnych napęd przekazywany jest w proporcji, która wynosi czterdzieści do sześćdziesięciu. Sprawia to nic innego, że E90 się prowadzi jak model z napędem na tył. Układ dopędza przód, kiedy straci swą przyczepność. Minusy jednak także są. Okazuje się, że xDrive radzi sobie średnio na nawierzchni bardzo śliskiej. Jest także dużo bardziej skomplikowany.

Mercedes z napędem 4x4

5/11 Mercedes klasa C 4matic (W204) - produkowany w latach 2007- 2015

Na pewno nie jest zbyt popularny napęd 4x4 w klasie C. W Polsce lepiej jest kupić udaną klasę C. Każdy powinien wiedzieć, że dobrych benzyniaków jest sporo. Chodzi oczywiście o benzyniaki V6. Jeśli chodzi o diesel 2.1 to poleca się bardzo samochody z układem trwalszym wtryskowym Boscha, a nie takim awaryjnym jak Delphi.

6/11 Audi A4 Quattro (B8) - produkowany w latach 2007 - 2015

W wypadku tego samochodu mamy dwie wersje nadwozia. Chodzi o kombi oraz o sedan. Nie powinniśmy się jednak spodziewać przewozowych możliwości. Jednak Audi ma naprawdę genialne wykończeniowe materiały oraz także stabilną jak i również zaawansowaną elektronikę. To ostatnie niedbale dyskwalifikuje egzemplarze naprawione po wypadkach, których co jak co, ale nie brakuje.

7/11 Volkswagen Passat 4Motion (B7) - produkowany w latach 2010 - 2014

Mamy do wyboru dwa przestronne nadwozia. Chodzi o kombi oraz o sedan z bardzo dużym bagażnikiem. Wiele Passatów to samochody po firmach z Niemiec. Radzimy dlatego dokładnie sprawdzić, czy na liczniku widniejący przebieg jest wiarygodny. Podchodzić także powinniśmy w sposób ostrożny do skrzyń DSG

8/11 Subaru Legacy V - produkowany w latach 2009 - 2014

Legacy ma zawsze napęd 4 na 4. Nie jest to zawsze wersja z dyferencjałem centralnym, bo odmiany z przekładnią bezstopniową mają wielotarczowe sprzęgło. Legacy jest sprej wielkości kombi czy też sedan. Wytrzymałość duża modelu w ogóle nie dotyczy wysokoprężnego boksera. Jednak ta wersja niestety na naszym rynku dominuje.

9/11 Opel Insignia - produkowany w latach 2008 - 2015

Niezła cena, ciekawy wygląd, a jakby tego było mało duża oferta wersji z napędem na dwie osie. Opel Insignia A 4 na 4 jest głównie oferowany z silnikami dwulitrowymi. Nie są to jednak co ciekawe diesle. Żywotność na pewno wydłuża wymiana oleju.

10/11 Skoda Superb II - produkowany w latach 2008 - 2015

Pod mechanicznym względem ten model nie sprawia wielu problemów. Ma jednak wysoki przebieg i co za tym idzie mogą być niestety często zużyte i to bardzo.