Ranking niezawodności samochodów 2018

Przed kupnem nowego samochodu często zwracamy uwagę na jego dane techniczne i opinie innych posiadaczy wybranego modelu. Zawsze patrzymy na jego cenę, chcemy bowiem, aby auto służyło nam przez wiele lat i najważniejsze, aby było niezawodne. Dla ułatwienia wyboru najmniej awaryjnego czterokołowca, postanowiliśmy stworzyć ranking niezawodności samochodów 2018.

Tworząc tę klasyfikację braliśmy pod uwagę wykryte podczas przeglądów usterki i opinie posiadaczy wybranego samochodu. Jak powszechnie wiadomo, im model młodszy, tym bardziej niezawodny, dlatego tworząc ranking uwzględniliśmy dwu- i trzyletnie modele.

  1. Mercedes SLK (GLK)

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajął model Mercedes SLK, który charakteryzuje się szczególnie niskim procentem awaryjności, plasującym się na poziomie 2 procent. Ten mały i zwinny roadster jest dobrze wykończony, wyposażony w nowoczesną, a także niezawodną technikę. Usterki w tym modelu zdarzają się niezwykle rzadko, a drobiazgi można niedrogo naprawić. W zadbanych egzemplarzach poważne awarie praktycznie nie występują. Warto wspomnieć, że marka ta od kilku lat zajmuje czołowe miejsca pod względem niezawodności. W tym samym rankingu model Mercedes GLK zajął równie wysokie miejsce, jako solidne i bezawaryjne auto.

  1. Audi A6

Bezawaryjne audi

Model Audi A6 uplasował się na drugim miejscu, z procentem awaryjności wynoszącym lekko ponad 3 procent. Cechuje się najwyższą jakością przy długim przebiegu. Najczęstsze usterki tej biznesowej limuzyny to drobnostki, które łatwo i stosunkowo tanio jest naprawić. Zarówno nadwozie typu kombi, jak i sedan zostało wyposażone w antykorozyjne zabezpieczenie, które sprawdza się znakomicie. Dzięki temu karoseria auta będzie w idealnym stanie przez wiele lat. Ocena użytkowników tego modelu jest również wysoka. Aż 89 procent posiadaczy Audi A6 kupiłoby go ponownie, przede wszystkim za sprawą jego niezawodności.

  1. Mazda 2

MazdaOstatnie miejsce na podium zajmuje Mazda 2. Charakteryzujący się wysoką niezawodnością model jest bardzo małym samochodem. Zawieszenia, układ kierowniczy, sprzęt elektryczny i elektroniczny na tle innych modeli wykazują się wzorowo. Jedyną, częstą usterką wydaje się być zablokowanie systemu regulacji zasięgu świateł. Ważną zaletą jest to, że jeżeli już coś w tym modelu ulegnie awarii, to części zamienne nie są drogie. Posiadacze Mazdy 2 twierdzą, że to auto niebanalne, i przy tym bezproblemowe.

  1. Ford Focus

Na kolejnym miejscu uplasował się znany wszystkim Ford Focus. To jedno z najbardziej niezawodnych aut w segmencie C. Zdecydowana większość pojawiających się w nim usterek jest niedroga w naprawie. Jednym z częstszych problemów napotykanych w tym modelu są nietrwałe łożyska w przednich kolumnach zawieszenia, jednak po szybkiej naprawie, auto nie będzie sprawiało większych kłopotów. Jest praktyczne i niebanalne stylistycznie. Posiadacze tego modelu wskazują, że prowadzi się go rewelacyjnie i nie zamieniliby go na żaden inny samochód.

Ford Focus

Wybór niezawodnego auta to ciężki orzech do zgryzienia, zwłaszcza że niektóre usterki zależą przede wszystkich od nas, a nie od konstruktora. Aby zachować jak najmniej inwazyjną jazdę, należy jeździć ostrożnie. W tym rankingu niezawodności samochodów 2018 przedstawionych zostało tylko kilka modeli samochodów, które sprawdzą się na miejskich drogach. Mercedes, Audi, Mazda czy Ford to znane z dobrze wykonanych aut marki, których posiadacze nie narzekają na częste usterki, dlatego wybierając nowy samochód, warto zwrócić na nie uwagę.