Najciekawsze auto za 10 tysięcy złotych

Dziesięć tysięcy złotych jest kwotą niewielką gdy myślimy o zakupie samochodu. Jednak za taką sumę można się postarać o fajny samochód. W poniższym rankingu sami się o tym przekonamy

Propozycje:

1. Saab 900 NG / 9-3

Gdy szukamy samochodu za małe pieniądze, to warto zwrócić uwagę na Saaba 900 NG. Samochody mają wbudowaną podłogową płytę Opla Vectry.

Za kwotę tych dziesięciu tysięcy złotych można znaleźć samochód z końcówki produkcji modelu o oznaczeniu 9-3. Samochód wyposażony będzie w komfortowy oraz dobrze wyposażony bagażnik. Samochód ten znosi świetnie gazową instalację.

Model Saab 900 NG można już kupić za pięć tysięcy złotych. Model 9-3 jest nieco droższy, ale ceny na pewno nie przekroczą za dziesięć tysięcy złotych. Pierwszy trzymają naprawdę dobrze cenę, a tych drugich nie mamy zbyt wielu na wtórnym rynku.

2. Honda HR-V

Honda na przełomie tysiącleci produkowała samochody, które znacznie się wyróżniają. Nowoczesny crossover łączy w sobie cechy miejskiego auta oraz także SUV-a. Prezentuje się naprawdę świeżo w wersji trzydrzwiowej.  Auto ma ledwo cztery metry. Ma zdecydowanie podwyższone zawieszenie. Nada się idealnie do miejskiej codziennej jazdy oraz poradzi sobie ze zwalniającymi progami oraz z krawężnikami.

3. Lancia Kappa

Jest to jeden z niewielu aut, które oferuje w bardzo niskiej cenie luksus. Najtańsze egzemplarze w zasadzie sprawdzić można za jakieś trzy tysiące złotych.

Zalety Lancii to sylwetka elegancka, bogate wyposażenie czy też wykończone idealnie wnętrze. Konstrukcja jest naprawdę solidna.

4. Citroen XM

Warto zastanowić się na Citroenem XM. Jest to najciekawsza limuzyna dziewięćdziesiątych lat.

Samochód ten trafiał dla niebojących się osób karoserii naprawdę odważnie narysowanej. Miało także hysropneumatyczne zawieszenie.

Kia Sportage

5. Kia Sportage

Zakup terenówki na ramie naprawdę solidnej i z reduktorem oraz napędem na cztery koła w dobrej cenie jest trudną sprawą. Jest jednak wiele samochodów, musimy dobrze poszukać. Takim samochodem jest na przykład Kia Sportage pierwszej generacji.

Jest to konstrukcyjnie naprawdę proste auto. Wyposażone jest w dwu litrową benzynową jednostkę, która pochodzi od Mazdy. Bardzo dobrze znosi gazową instalację jak i także diesla 2 litrowego.

Dobrą Kię Sportage w dobrym stanie można kupić już za sześć tysięcy.

6. Chrysler PT Cruiser

Bardzo osobliwie wygląda Chrysler PT Crusier. Trafia on do osób, które mają odmienny nieco gust. Mamy tutaj do czynienia ze stylistyką czterdziestych lat. Gdy auto nam wpadnie w oko, to raczej eksploatacji nie powinniśmy się obawiać. Jest to samochód amerykański, ale naprawdę wykonany jest z dużą dokładnością.

PT Crusier także uchodzi za samochód dosyć awaryjny. Wiele jednak zależy od samego egzemplarza. Na pewno auto nie posiada zbyt wielu bolączek, które nasz portfel mogłyby wydrenować.

7. Subaru Forester

Forester generacji pierwszej jest bardzo ciekawym samochodem. Łączy w sobie zalety kombi jak i także świetne charakterystyczne rozwiązania dla SUV-ów. Subaru głównie jest znane z napędu 4 na 4. Poradzi sobie ten samochód zatem nawet w najgorszej zimie. Nie będziemy mieli także problemów gdy przyjdzie nam zjechać na lekki teren.

Przy zakupie Forestera za kwotę, która nie przekracza dziesięciu tysięcy złotych uzbroić się należy w czujność oraz powstrzymać się jeśli chodzi o wodzę fantazji. Ciężko jest bowiem kupić turbodoładowane wersje w stanie dobrym. W orbicie zainteresowań naszych znajdować się powinny tylko i wyłącznie wolnossące warianty. Są one wyborem rozsądnym w przypadku auta pełnoletniego.