Ranking SUV-ów

SUV-y cieszą się sporą popularnością wśród kierowców, dlatego stworzyliśmy ranking tych najlepszych oraz tych najgorszych. Opiera się on zarówno o testy drogowe, jaki i ocenę ich bezpieczeństwa czy awaryjności. Na jakie modele warto zatem stawiać, a które omijać z daleka?

1. SUV mały

Najlepszy - Subaru XV

Choć w ocenie fachowców ten model prowadzi się gorzej niż słynna Impreza, świetnie jeździ się nim w terenie oraz posiada silnik o pojemności 2 litrów i mocy 150 koni.

Najgorszy - Fiat 500x

Oprócz atrakcyjnego designu, Fiat 500x nie jest oceniany zbyt dobrze. Spala mnóstwo paliwa, posiada niewygodne zawieszenie i dość przeciętną, automatyczną skrzynię biegów. Jazda nim nie należy do najprzyjemniejszych, ze względu na hałas w kabinie oraz niekomfortowe fotele

.2. SUV kompaktowy

Najlepszy - Subaru Forester

Ten model Subaru zyskał uznanie w swojej kategorii z uwagi na ekonomiczny silnik,  świetną widoczność oraz dobrze zaprojektowane wnętrze. Niestety materiały w nim wykorzystane nie zachwycają.

Najgorszy – Jeep Cherokee

Po raz kolejny SUV, który spala mnóstwo paliwa i posiada słabą, 9-biegową skrzynię. Największą wadą tego konkretnego modelu SUV-a jest jego bardzo wysoka awaryjność. A szkoda, bo Jeep Cherokee posiada intuicyjny system multimedialny oraz przestronne wnętrze.

3. SUV średniej wielkości

Najlepszy – Toyota Highlander

Toyota Highlander jest wyposażona w dobry silnik V6 o pojemności 3,5 litra, oraz skrzynię z ośmioma biegami. Eksperci jednak cenią ten model przede wszystkim ze względu na świetne zawieszenie, gwarantujące stabilne prowadzenie pojazdu.

Najgorszy – Jeep Wrangler

Niekomfortowe wnętrze oraz nadwozie, przez które podczas szybszej jazdy mamy do czynienia z nieznośnym szumem powietrza, to niektóre z zarzutów do samochodu Jeep Wrangler. Przeznaczony przede wszystkim do jazdy w terenie, słabo spisuje się na asfalcie.

Jeep Wrangler

4. SUV duży

Najlepszy – Dodge Durango

Dodge Durango posiada niezwykle komfortowe wnętrze, do którego nie przedostanie się żaden hałas. Świetnie sprawdza się w nim 8-biegowa skrzynia, a do tego wyróżnia się dobrymi właściwościami jezdnymi.

Najgorszy – Toyota Sequoia

Przestronne wnętrze nie jest w stanie przyćmić wad samochodu Toyota Sequoia. Model ten spala bardzo dużo paliwa, czego przyczyny można szukać w silniku V8 o pojemności 5,7 litra, sporej wadze oraz nadwoziu. Nie pomaga też niekomfortowe zawieszenie pojazdu.

6. SUV luksusowy kompaktowy

Najlepszy – Porsche Macan

Drogi, ale wart swojej ceny Porsche Macan, wyróżnia się świetnymi osiągami oraz fantastycznymi właściwościami jezdnymi. W porównaniu z poprzednimi wersjami, ma on także niższą awaryjnością.

Najgorszy – Land Rover Discovery Sport

W tym przypadku, wysoka cena nie ma przełożenia na jakość. Słaby system multimedialny oraz mało atrakcyjne wnętrze, a do tego twarde zawieszenie oraz fakt, iż Land Rover nie prowadzi się dobrze na asfalcie sprawiają, że nie można polecić jego zakupu.

7. SUV luksusowy duży

Najlepszy – Audi Q7

Audi Q7 wyposażono w doskonały silnik 3.0 V6 oraz 8-biegową skrzynię biegów, co gwarantuje świetną jazdę. Atrakcyjnie wykończone wnętrze jest także dobrze wyciszone,. Opcjonalnie, możemy też wybrać zawieszenie pneumatyczne.

Najgorszy – Cadillac Escalade

Duże rozmiary oraz luksusowo wykończone wnętrze niestety nie ratują tego modelu. Jazda nim zdecydowanie nie należy do najprzyjemniejszych, chociażby ze względu na twarde zawieszenie i słabe właściwości jezdne. Nie wspominając już o bardzo ciasnym drugim i trzecim rzędzie siedzeń, co może być sporą niespodzianką w tak dużym samochodzie.