Najbardziej niezawodne samochody

Zakup samochodu to dla większości osób naprawdę ważna inwestycja. Nie dziwi więc fakt, iż często przez wiele dni zastanawiamy się nad tym, jaki model najlepiej spełni nasze oczekiwania. Wybór jest naprawdę duży, dlatego postanowiliśmy stworzyć mały ranking pojazdów, które są niezawodne i cieszą się popularnością wśród kierowców.

1. Toyota Prius Plug-in

Amerykanie zakochali się w samochodach hybrydowych i zdecydowanie mieli ku temu powody, na co dowodem jest Toyota Prius Plug-in. Choć fachowcy z USA, na pierwszych dwóch miejscach w tej kategorii stawiają Lexusa GX i Toyotę Prius C, dla europejczyków nie mają one większego znaczenia, gdyż nie są tutaj dostępne. Z tego powodu, nasz ranking otwiera Toyota Prius Plug-in.Model ten wyposażono w silnik benzynowy o pojemności 1,8 litra oraz motor elektryczny. Korzystając z trybu elektrycznego, jesteśmy w stanie przejechać nim 50 km, osiągając maksymalną prędkość 135 km/h. Właściciele tego modelu mogą sporo zaoszczędzić na paliwie, pod warunkiem, że będą w stanie regularnie doładowywać swój samochód. Katalogowe spalanie w tym przypadku wynosi bowiem tylko 1,2 litra na 100 km. Samo ładowanie Toyoty Prius Plug-in zajmuje 2 godziny z dedykowanym gniazdem oraz wtyczką, albo 3 godziny, gdy korzystamy ze zwykłej instalacji.

2. Mazda MX-5

Kolejny samochód w naszym rankingu to Mazda MX-5, która jest samochodem sportowym zdecydowanie wartym swojej ceny. Model ten jest dostępny w wersji wyposażonej w 2-litrowy silnik wolnossący, o mocy 160 koni mechanicznych. To właśnie dzięki niemu, kierowcy mogą osiągnąć setkę w 7,3 sekundy. Mazdą MX-5 pojedziemy z maksymalną prędkością 214 km/h i z pewnością podróż nią sprawi nam mnóstwo radości.

3. Toyota Corolla

Od lat, kierowcy na całym świecie niezwykle cenią sobie Toyotę Corollę. Jest to zrozumiałe, gdyż samochód ten cechuje się naprawdę solidnym wykonaniem, dzięki czemu jest niezawodny. W modelach Toyoty 11 generacji, na szczególną uwagę zasługuje świetny układ kierowniczy oraz zawieszenie. Eksperci zwracają także uwagę na stosunkowo niskie spalanie w tym samochodzie.

Toyota Corolla

4. Lexus NX

SUV-y cieszą się niesłabnącą popularnością wśród kierowców, również tych o nieco grubszych portfelach. Szukając takiego typu samochodu, z pewnością nie zawiedziemy się wybierając Lexusa NX. Spełnia on oczekiwania nawet bardzo wymagających użytkowników, a do tego można go nabyć w dwóch wersjach. Kierowcy mogą się zdecydować na model z silnikiem o pojemności 2 litrów z doładowaniem, albo też na samochód hybrydowy, w którym znajdziemy z kolei 2,5 litrowy silnik.

5. Toyota Prius

Kolejny w naszym rankingu samochód hybrydowy świadczy o tym, że naprawdę warto wziąć je pod uwagę, gdy szukamy niezawodnego auta. Toyota Prius to wyjątkowo komfortowy w prowadzeniu pojazd, który został zbudowany na płycie podłogowej TNGA. Wielu kierowców na pewno doceni niską pozycję za kierownicą, gdyż daje nam ona lepsze wyczucie auta. Prius to także gwarancja ekonomicznej jazdy i to bez większych wysiłków. 

6. Honda Jazz/Fit

Honda Jazz / Fit to samochód, który od razu przykuł uwagę fanów motoryzacji. Jest to bowiem model, który znajduje się gdzieś pomiędzy pojazdami z segmentu B a minivanami. Takie oryginalne rozwiązanie musi też posiadać spore grono przeciwników, którzy patrzą na nie z niechęcią. Prawda jest jednak taka, że Honda Jazz / Fit ma bardzo niską awaryjność i jest doskonałym wyborem do poruszania się po mieście. Tym bardziej, że samochód prowadzi się pewnie i dokładnie. A jedyną wadą, która może odwieść niektórych kierowców od zakupu tego modelu, jest sztywne zawieszenie.