Najlepszy sposób na czyszczenie felg aluminiowych

Felgi aluminiowe mogą błyszczeć jak chrom, gdy są czyszczone i polerowane do perfekcji. Ponieważ aluminium jest jednym z miękkich metali, dość dobrze reaguje na polerowanie. Jeśli chcesz zachować swoje aluminiowe felgi w dobrym stanie, należy je regularnie czyścić i polerować. Oto kilka informacji na temat najlepszego sposobu czyszczenia felg aluminiowych.

Najlepsza droga do usuwania zabrudzeń metalicznych felg

Przed umyciem pojazdu należy umyć aluminiowe felgi. Czyszczenie felg aluminiowych przed czyszczeniem pojazdu zapobiegnie zabrudzeniu czystego samochodu brudną wodą i kurzem. Oto kroki, które należy wykonać w celu wyczyszczenia felg aluminiowych.

Do płukania kół aluminiowych należy używać wody. Usunie to luźny kurz i brud z kółek. Będziesz chciał użyć dyszy, aby utworzyć silny strumień wody. Wypłucz wszystkie szczeliny koła, w tym szprychy i zaciski hamulcowe.

Do spryskiwania felg należy użyć aluminiowego środka do czyszczenia felg. Środek czyszczący powinien być niekwaśny. Niekwaśny środek czyszczący skutecznie wyczyści felgi, nie plamiąc ich.

Następnie do czyszczenia felg użyj szczotki do kół z miękkim włosiem. Nie używaj szczotki z twardym włosiem do czyszczenia kółek. Twarde włosie prawdopodobnie porysuje aluminium i będziesz musiał ciężko pracować, aby pozbyć się tych zarysowań poprzez polerowanie. Miękkie włosie szczotki poluzowuje brud i brud, nie pozostawiając zadrapań na wykończeniu tarczy.

Upewnij się, że kółka są suche. Plamy wodne na kółkach są nieatrakcyjne. Użyj ręcznika z mikrofibry, aby zachować wykończenie tarczy i usunąć luźny pył hamulcowy. Najlepiej użyć czarnego ręcznika, aby oczyścić felgi aluminiowe, nie niszcząc ich. Użyj innego ręcznika do osuszania pojazdu, ponieważ nie chcesz, aby pył hamulcowy pojawił się na lakierze samochodu.

Masz problem z doczyszczeniem felg aluminiowych ? Nie masz sposobu na zalegający pył z klocków hamulcowych? Sprawdź jak skutecznie możesz sobie z nim poradzić na https://sklep.motogo.pl/deironizacja-wszystko-co-powinienes-wiedziec >>

Środek do czyszczenia felg i opon domowej roboty

Tłuste lub brudne koła i obręcze kół mogą sprawić, że jazda stanie się mniej przyjemna. Oprócz estetyki, czyste koła zapobiegają również korozji i uszkodzeniom samochodu. Pozostawiając brud i różne substancje na dowolnych kołach wystarczająco długo, mogą one powodować łuszczenie się wykończenia felg, co w końcu powoduje porowatość felgi i wyciek opon.

Firmy zajmujące się detalami samochodowymi często używają Meguiar i Armor Wszystkie produkty do czyszczenia i opatrywania opon, ale w przypadku ich niewłaściwego użycia, mogą trwale marnować koła ze stopów zamiast być użytecznym produktem do pielęgnacji samochodu.

A jeśli masz napięty budżet, istnieje wiele produktów gospodarstwa domowego, które można wyjąć z szafek kuchennych, aby zrobić domowe felgi i opony czystsze.