Nissan GT-R - sportowa elegancja dla najlepszych

Ekskluzywny samochód na miarę XXI wieku? Tak się składa, że jest on na wyciągnięcie Twojej dłoni. Sprawdzona marka, która swoją eksploatację rynku rozpoczęła jeszcze przed I Wojną Światową, bo w 1911 roku, teraz jest produkowana i sprzedawana w aż 160 krajach i regionach na Ziemi.

Zyskuje liczne tytuły i podbija kolejne progi popularności. Co zatem odpowiada za sukces jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek świata, czyli Nissana? Jak prezentuje się jego diament wśród kamieni - Nissan GTR?

Nissan GT-R, czyli odrobina luksusu

Wieść o legendarnym samochodzie Nissan GT-R podbija gusta i serca wyjątkowych kierowców. Dbałość o szczegóły w każdym calu - to właśnie to, czym wyróżnia się wśród innych samochodów na asfaltowych nawierzchniach. Model ten charakteryzuje jeszcze większa moc i lepszy moment obrotowy, poprawiona aerodynamika i większa siła docisku oraz nowy wzór 20-calowych felg. Do tego zmienione zostało nadwozie, udoskonalone wnętrze oraz poprawiona skrzynia biegów.

Nissan GT-R Nismo dla amatorów sportu

Jego muskularny i groźny wygląd sprawia, że rodzi szacunek na drogach. Budowa ma charakter niepowtarzalny, który tworzy wyjątkowo luksusową przestrzeń. Ergonomiczne fotele, które zbudowane są z włókien węglowych dbają o bezpieczeństwo pasażerów i kierowcy. Jest to ważne, gdyż często jest wykorzystywane na torze, jako samochód szybki, elastyczny, bezpieczny i świetnie skręcający. Co ciekawe, mówi się, że Nissan GT-R Nismo jest w stanie osiągnąć prędkość 96 km/h dokładnie w dwie minuty!

Samochód sportowy

Nissan GT-R - jaka cena?

Podróż takim pojazdem stanowi przyjemność samą w sobie. Jednak wyjątkowy design oraz to, co się kryje pod maską samochodu sprawia, że Nissan GT-R ma swoją cenę. Na jego zakup mogą sobie pozwolić głównie posiadacze zasobnego portfela. Nissan oferuje pięć podobnych wersji samochodu, z których koszt zakupu każdej przekłada się na wysoką jakość i precyzję w każdym calu. Cena podstawowa dla V6 z podwójnym turbodoładowaniem - 419 KW (570 KM) dla motoru GT-R to koszt rzędu 515 500 zł, Black Edition 546 500 zł, Prestige z kolei za 554 500 zł, a Track Edition za 593 200 zł. Nissan GT-R Nismo, która koszt zakupu wynosi 791 300 zł z motorem V6 z podwójnym turbodoładowaniem 441 KW (600 KM) okazuje się największym luksusem dla potencjalnego właściciela.

Dane techniczne Nissana GT-R

Twórcy szczególną staranność przykładali do właściwości aerodynamicznych auta. Udało się uzyskać odpowiedni balans między przyczepnością a siłą dociskającą. Dzięki temu ulepszono chłodzenie układu przeniesienia napędu i hamulców, co zaowocowało lepszymi wynikami na drodze. Za sprawą wykorzystania włókna węglowego, wielomateriałowa konstrukcja stała się jeszcze bardziej wytrzymała. Wnętrze zostało wyściełane specjalnymi odlewami aluminiowymi, które zapewniają większe bezpieczeństwo w razie wypadków. Do danych technicznych Nissana GT-R koniecznie trzeba dodać również wprowadzenie nowych diod, które zdecydowanie lepiej oświetlają drogę, szczególnie na zakrętach, nie rażąc przy tym kierowcy nadjeżdżającego auta.

Nissan GT-R - ile pali?

Według katalogu produktowego Nissana GT-R, spalanie tego samochodu oscyluje w wysokich wartościach. W mieście są to liczby rzędu 17 l/100 km, natomiast na trasie jest to 9 l /100 km. Z kolei jazda mieszana spala 12 l /100 km. Nie jest to najekonomiczniejsze auto, jednak jakość jazdy idzie z jej ceną.

Bez wątpienia Nissan GTR to auto ekskluzywne, które kryje w swoim wnętrzu wiele możliwości i w które warto zainwestować.