Długoterminowy wynajem samochodu

Jak wynająć samochód

Wynajmując mieszkanie, na jakiś czas stajemy się jego właścicielem. Żyjemy w nim i tworzymy swój własny kąt, ponieważ nie stać nas często na zakup swojego własnego mieszkania. Dokładnie tak samo możemy dzierżawić samochód długoterminowo. Jest to rozwiązanie różniące się od leasingu. Po upływie umowy leasingowej możemy wykupić samochód przez nas użytkowany.

W wynajmie długoterminowym możemy go wymienić na nowszy. Co za tym idzie, w przypadku wynajmu rata miesięczna jest mniejsza. Jest to rozwiązanie dla osób, które w danym momencie nie posiadają odpowiedniej ilości gotówki na zakup nowego, wymarzonego samochodu, czy też nie są w stanie zaciągnąć na niego kredytu.

Jaka jest różnica między leasingiem a wynajmem?

Leasing jest rozwiązaniem korzystnym dla firm. Nie zmusza do podjęcia kredytu, a zarazem można szybko zamortyzować wydatek związany z kupnem nowego samochodu. Główną różnicą pomiędzy wynajmem a leasingiem jest zamierzony przez najemcę cel końcowy. W przypadku wynajmu samochód jest nasz na czas określonej umowy, po jej zakończeniu oczywiście możemy przedłużyć ją, lub zawiązać nową na inny model samochodu. Jednak w przypadku, kiedy po upływie umowy użytkownik nadal chciałby posiadać samochód na własność, idealnym rozwiązaniem będzie leasing. Daje to możliwość zakupu auta po upływie okresu dzierżawy w okazyjnej cenie. Kolejną różnicą pomiędzy leasingiem a wynajmem długoterminowym jest dodatkowy pakiet usług. W przypadku wynajmu możemy w cenie raty mieć tzw. full service, więc jedyne, co będzie nas interesować, to tankowanie samochodu, leasing niestety wiąże się z bieżącym serwisowaniem auta.

Czym jest wynajem długoterminowy i jakie są jego zalety?

Długoterminowa dzierżawa przeznaczona jest zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Oferta skierowana jest dla każdego, kto chciałby poprawić komfort swoich podróży, a tym samym posiadać samochód choć trochę zbliżony do wymarzonego. Firmy oferujące długoterminowy najem indywidualnie dostosowują ofertę do potrzeb i preferencji klienta. Zaczynając od kwestii finansowej, aż po upodobania względem marki czy modelu. W ofertach długoterminowych znajdziemy bowiem wiele popularnych marek samochodów. A jak wiadomo każdy z nas mniej lub bardziej jest miłośnikiem konkretnej marki.

Koszt wynajmu samochodu

Dostępne są standardowe miejskie modele samochodów, jak i luksusowe - przeznaczone dla tych bardziej wymagających klientów. Właściciele firm dostawczych mogą wynająć samochód przeznaczony do tych celów. Spektrum możliwości, jakie daje nam rozwiązanie dzierżawy, jest szerokie i przystosowane dla każdego typu klienta.

Do największych zalet wynajmu należy fakt, iż w comiesięcznej opłacie znajduje się między innymi: ubezpieczenie, serwisowanie, przeglądy, komplety opon wraz z możliwością przechowywania czy auto zastępcze w przypadku przymusu naprawy posiadanego. Dzięki temu nie musimy się martwić o ciągłość posiadania samochodu. Dodatkowo przy wynajmie długoterminowym jedyne, czym powinna się zainteresować osoba wynajmująca, jest stała comiesięczna opłata. Całą resztą, według wykupionego pakietu, zajmie się firma oferująca tego rodzaju usługi. Pozwala to zaoszczędzić czas oraz poniekąd pieniądze osoby wynajmującej.

Koszt wynajmu

Oferty przygotowywane są indywidualnie, więc ciężko określić przedział cenowy takiego wynajmu. Należy brać pod uwagę model, którym jesteśmy zainteresowani oraz dostępne opcje pakietu. Powinniśmy zważać również na opłatę początkową, czyli tzw. kaucję oraz oczywistą opłatę za wynajem. Decydująca się na wynajem długoterminowy, trzeba liczyć się również z ponoszeniem kosztów w przypadku przekroczenia limitu kilometrów. To też jest zależne od firmy, której usługami jesteśmy zainteresowani. Możliwy jest wykup większej ilości kilometrów, ale co za tym idzie, im więcej będziemy tym autem jeździć, tym wyższe opłaty nas czekają. Chociaż comiesięczna rata jest zdecydowanie niższa, niż w przypadku leasingu, co jest zdecydowanie korzystniejszym rozwiązaniem dla potencjalnych zainteresowanych.