Mercedes Benz Klasy S Coupe - estetyka i luksus

Zastanawiasz się czym jeszcze może Cię zaskoczyć Mercedes? Cóż, możliwości jest sporo i firma ta nie zatrzymuje się ani na chwilę. A najlepszym tego przykładem jest najnowszy samochód klasy S w odmianie Coupe, który jest następcą znanego nam już modelu CL.

To co rzuci nam się od razu w oczy to piękna sylwetka pojazdu oraz jego niezwykle bogate wyposażenie. Ale Mercedes zdecydowanie nie skupia się wyłącznie na wyglądzie. Zaawansowane technologicznie, najnowsze rozwiązania i fantastyczne osiągi to z pewnością ważne atuty tego niezwykłego samochodu.

Nazwa najnowszego samochodu proponowanego nam przez Mercedes to nawiązanie do historii tej marki. S Coupe jest nazwą, która po raz pierwszy została użyta w Benzie w roku 1952. Wtedy to kierowcom zaprezentowano kultowy już model S 300 Coupe.Oficjalna prezentacja tego wyjątkowego samochodu Mercedesa nastąpi podczas Salonu Samochodowego w Genewie. W salonach natomiast, najpierw znajdziemy wersję S 500 Coupe, która posiada jednostkę 4.7 V8 biturbo. Warto wspomnieć też, że ma on moc 455 KM oraz moment obrotowy sięgający wartości 700 Nm.

W samochodach Mercedesa nie ma miejsca na przypadek. Dlatego w szczegółach zaplanowano to jak  będzie się prezentował najnowszy model. Dzięki temu, wygląda on bardzo nowocześnie i przy tym również dość awangardowo, co stanowi kolejne nawiązanie do historii Mercedesa. Nie bez powodu przedstawiciele marki, mówią o nowym Coupe, iż jego wygląd jest swego rodzaju pomostem między tradycją a nowoczesnością.Wymiary podwozia to 5027 mm długości, 1899 mm szerokości, 1411 mm wysokości i 2945 mm rozstawu osi. Wygląd deski rozdzielczej to tak naprawdę kopia tej z Klasy S w odmianie limuzyny. Kokpit stanowi natomiast niezwykle luksusowy element wyposażenia wnętrza tego samochodu, w którym zastosowano zresztą najlepszej jakości materiały. Efekt potęgują pokryte galwanizowaną powłoką otwory wentylacyjne, wszelkie przełączniki oraz inne elementy wykończenia wnętrz Mercedesa.

Wnętrze Mercedesa klasy S

Wyposażenie nowych modeli samochodów luksusowych w kolejne innowacyjne rozwiązania, to tak naprawdę reguła w przypadku Mercedesa. S Coupe, jako pierwsze auto na świecie posiada zaawansowane zawieszenie MAGIC BODY CONTROL. Zastosowana w nim funkcja pochylania w zakrętach sprawia, że w momencie wchodzenia w zakręt samochód pochyla się jak motocyklista. Dzięki temu, przyśpieszenie boczne działa w mniejszym stopniu, a podróżujący czują się pewniej i bardziej komfortowo. To jednak nie wszystko, gdyż to innowacyjne zawieszenie również samodzielnie rozpoznaje zakręt, dzięki kamerze stereoskopowej.

Funkcja pochylania w zakrętach to jeden z trzech trybów jazdy, które możemy zmieniać przełącznikiem ABC. Jeśli chodzi o wyposażenie najnowszego modelu Coupe, z pewnością nie będziemy zawiedzeni. Znajdziemy w nim między innymi układ zapobiegawczej ochrony PRE-SAFE® z funkcją wykrywania pieszych, aktywny tempomat DISTRONIC PLUS wraz z funkcją Steer Assist i Stop&Go Pilot, asystent hamowania BAS PLUS ze wspomaganiem na skrzyżowaniach, układ kontroli pasa ruchu Active Lane Keeping Assist, adaptacyjne światła drogowe Adaptive High-beam Assist Plus, czy też system Night View Assist Plus, który ułatwia kierowcy jazdę samochodem po zmroku.

Oczywiście to nie wszystko, ponieważ możemy także wybierać z bardzo długiej listy wyposażenia dodatkowego. Wystarczy wspomnieć o funkcji rozpylania zapachu oraz jonizacji, elektrycznym podgrzewaniu podłokietnika, funkcji masażu w przednich siedzeniach, czy też dwóch systemach audio najwyższej jakości (Burmester surround oraz Burmester High-End 3D surround).